Ootame osalema autismispektri häirega poisse ja tüdrukuid vanuses 8-16 aastat huviringis “Tantsuteraapia autismispektrihäirega lastele ja noortele”. 
Koht: Miina Härma Gümnaasiumi aeroobikasaal (J.Tõnissoni 3, Tartu)
Esimene tund 19.septembril kell 11.00
AMT tantsuteraapia viib läbi Gerda Matvere , AMT seansside ja trennide sertifitseeritud läbiviija Eestis.
Teraapias osaleda soovijatel palun endast teada anda Tartu Autismiühing, Marianne Kuzemtšenko (autism.eesti@gmail.com, tel 511 9685).

Tantsuteraapia osalustasu on 10.- eurot /tund. Osalustasu tuleb maksta Tartu Autismiühingu arveldusarvele EE942200221014784942 ühe kuu tasud ette jooksva kuu 10.kuupäevaks.

Autism Movement Therapy® on loodud eripedagoogika magistri, tantsija ja autistide hariduse eksperdi Joanne Lara (M.A.) poolt.

AMT tantsuteraapia eesmärgiks on ÄRATADA TERVE AJU ning võimaldada inimestel end oma kehades hästi tunda ja end väljendada. See on välja töötatud autistlike laste erinevate võimete arendamiseks, kuid on kasulik ka kõigile teistele.

Kuidas AMT toimib? AMT trennis osalemine stimuleerib aju mõlemat poolkera üheaegselt, mistõttu aitab muuta info liikumist ajus ladusamaks. Muusika kuulamine, rütmi tajumine ja oma keha liikumise sobitamine sellesse, tantsuliigutuste nägemine, meeldejätmine ja jäljendamine oma kehaga, kiikuvate liigutuste tegemine, mis nõuab tasakaalu pidevat taasleidmist, osades harjutustes ka liigutustega samaaegselt hääle kasutamine – need kõik stimuleerivad üheaegselt erinevaid aju piirkondi. See sunnib kasutama mõlemat ajupoolkera ja regulaarse stimuleerimise tulemusena tekivad aju erinevate osade vahel nö sissekäidud rajad, mida mööda info hakkab aja jooksul järjest hõlpsamini liikuma.

Lastele, kel on keeruline end kõnes väljendada, on see trenn väga mugav võimalus end väljendada läbi muusika ja liikumise. Lisaks aitavad muusika ja tants reguleerida meeleolu. Muusikal ja tantsul on väga suur mõju sellele, kuidas me mõtleme ja infot töötleme.

AMT tulemusena on täheldatud arengut peamiselt järgmistes aspektides:

  • sotsiaalsed oskused, kontaktivõime
  • õppimisvõime ja mälu
  • ruumiline orienteerumine
  • koordinatsioon
  • verbaalsed oskused
  • loovuse väljendamine
  • enesekindlus

AMT tantsuteraapia trennis:

  • kasutatakse vasakut ajupoolkera tantsuliigutuste meeldejätmiseks ja sõnaliseks väljendamiseks;
    • kasutatakse paremat ajupoolkera muusika kuulamiseks, treeneri poolt näidatud liigutuste visuaalseks töötlemiseks, ruumiliseks orienteerumiseks ja oma liigutuste loomiseks;
    • kasutatakse kahe ajupoolkera vahelist silda oma kehaga tantsuliigutuste jäljendamiseks;
    • on lõbus! 🙂

Lapsevanemad on teretulnud koos lastega osalema!

AMT tantsuteraapia viib läbi Gerda Matvere , AMT seansside ja trennide sertifitseeritud läbiviija Eestis.

 Tantsuteraapia logo

Tantsuteraapiat autismispektri häirega lastele ja noortele toetab

Tartu Linnavalitsuse Kultuuriosakond.