Teatris Ugala: “AMALIA”

amalia_200_292_newSoome näitekirjaniku Kati Kaartineni näidend “Amalia” (originaalpealkirjaga “Samanlainen onni”) on helge ja südamlik lugu, mille keskmes on väikelinna haiglas töötav keskealine üksikisa ja tema 17-aastane tütar. Amalia on tüdruk, kes näeb maailma teistmoodi, kui ollakse harjunud. Aga kas õnne ja armastus on tema maailmas samamoodi olemas kui “meie” omas? Kas me oleme valmis aktsepteerima teise inimese õnne ja tema viisi õnne näha, kui meie ise näeme seda teisiti? Kes ütleb, mis on kellelegi parim?

Need on ainult mõned küsimused, millele selles loos vastuseid otsitakse. Aga kui küsimused kõrvale jätta, on “Amalia” eelkõige lihtne ja soe lugu lihtsatest ininmestest elamas oma mitte just kõige lihtsamaid elusid.

Lavastaja: Tanel Ingi

Kunstnik: Jaanus Laagriküll

Muusikaline kujundaja: Taago Tubin

Osades: Klaudia Tiitsmaa, Terje Pennie, Andres Tabun

 

 

NUKU teater: “KENTSAKAS JUHTUM KOERAGA ÖISEL AJAL”

Kentsakas-juhtum-koeraga_NUKU-teaterTuntud inglise kirjaniku Mark Haddoni noorteromaanil põhinev näitemäng 15-aastasest poisist, erilisest ja eraklikust Christopherist, kes näeb maailma teisiti kui meie.

Loo sündmustik saab alguse koera surmajuhtumist, omamoodi mõrvamüsteeriumist, mida Christopher uurima asub. Ta ei ole aga tavaline teismeline. Ta teab väga palju matemaatikast ja loogikast, kuid väga vähe inimestest ja eriti nende tunnetest. Ta armastab nimekirju, seaduspärasid ja tõde, vihkab kollast ja pruuni värvi ega taha, et teda puudutataks. Christopheri maailm on olnud seni väga piiratud ja otsus koera surma uurida toob talle kaasa ootamatuid tagajärgi – põhjaliku süvenemise oma perekonna loosse ja iseendasse ning ka koera mõistatus saab lahenduse.

Autor: Mark Haddon

Lavastaja: Sander Pukk

Kunstnik: Annika Lindemann

Helilooja: Urmas Lattikas