PRESSITEADE

09.08.2017

Ilmus populaarse käsiraamatu kordustrükk puudega laste peredele

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) andis välja uuendatud kordustrüki 2017 aasta alguses ilmunud käsiraamatust „Teekond erilise lapse kõrval“ puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele. Käsiraamatu eesmärk on leevendada perede infosulgu, pakkudes lapse elukaare ulatuses sünnist täiseani ülevaadet toetustest ja teenustest. Lisaks praktiliselt väärtusele pakub käsiraamat emotsionaalset tuge, jagades erilist last kasvatavate perede siiraid kogemuslugusid.

EPIKoja tegevjuhi ja raamatu kaasautori Anneli Habichti sõnul osutus käsiraamatu esmatrükk äärmiselt populaarseks.  „Me ei osanud oodata, et materjal pälvib niivõrd suurt tähelepanu – tiraaž 1000 eksemplari broneeriti praktiliselt nädalaga. Olime sunnitud jätma hulga huvilisi ootelehele ning alustasime toetajate otsinguga kordustrükiks“.

Uuendatud trükk 3000 eksemplari saigi teoks tänu heade inimeste abile. „Oleme rõõmsad ja tänulikud, et kordustrükki toetasid nii ettevõtjad kui eraannetajad. See näitab, et puuetega inimeste teema kõnetab ühiskonda laiemalt. Annetuste toel saame alustada ka  käsiraamatu venekeelse versiooni ettevalmistamist,“ lisab Habicht.

Käsiraamatu trükile ja levitamisele on õla alla pannud Eesti suurim raamatukaupluste kett Apollo. „Apollol on hea meel, et saame olla osa sellest ühiskondlikkus mõttes väga olulisest ja tänuväärsest protsessist ning aidata kaasa, et antud käsiraamat jõuaks tasuta võimalikult paljude peredeni, kus on kasvamas puudega laps. Nüüd on võimalik erivajadustega laste lähedastel küsida kõigist 15-st Apollo raamatukauplusest üle Eesti  tasuta käsiraamatu eksemplari. Apollo kauplused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Rakveres ja Kohtla-Järvel,“ lisas Apollo ostu- ja turundusjuht Eha Pank.

Käsiraamatut levitavad lisaks Eesti Puuetega Inimeste Kojale (Toompuiestee 10, Tallinn) ka maakondlikud puuetega inimeste kojad. Veebiversioon on kättesaadav  www.epikoda.ee/trykised/

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) on sõltumatu ja professionaalne puudevaldkonna poliitika ja ühiskonna arvamuse kujundaja. EPIKoja eesmärk on puuetega inimeste ja krooniliste haigete elukvaliteedi, ühiskonda kaasatuse ning eneseteostuse võimaluste tõstmine läbi huvikaitse ja koostöö. EPIKoda ühendab 48 puuetega inimeste ja kroonilistel haigete organisatsiooni. 

Lisainfo: Anneli HabichtEesti Puuetega Inimeste Koda, telefon 5688 0320, e-post anneli.habicht@epikoda.ee

www.epikoda.ee